Autokaplnka sv. Krištofa Zvolen-Stráže

86 Bodov

Autokaplnka sv. Krištofa Zvolen-Stráže

Kostol

Dostupné po prihlásení

Autokaplnka sv. Krištofa, patróna a ochrancu pútnikov, vodičov a všetkých cestovateľov vznikla na základe iniciatívy členov výboru Slovenskej únie vodičov, vybudovaná bola v roku 2006 v Strážach pri Zvolene. V roku 2012 pri nej otvorili Trávnik spomienok. Prvý pomník patrí Alexandrovi Dubčekovi.

Ako TASR povedala Jana Mlynárová, hovorkyňa Slovenskej únie vodičov, ktoré je organizátorom akcie, jedným z cieľov tohto projektu je zabrániť vytváraniu nových krížov a pietnych miest pri našich cestách, alebo ich úplne odstrániť z miesta nehody. "V súčasnosti sa totiž často stáva, že príbuzní si uctievajú obete nehôd priamo pri ceste, pričom dochádza k ich priamemu ohrozeniu prechádzajúcimi autami," povedala TASR.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok All Bikers Rally súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem