Stredoveký vojenský tábor, Stará Ľubovňa

37 Bodov

Stredoveký vojenský tábor, Stará Ľubovňa

Zaujímavosť

Dostupné po prihlásení

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni otvoril svoje brány a pozýva Vás zažiť stredovek na vlastnej koži. Čas sa tu zastavil v 15. storočí. Prostredie dýcha dobou odvážnych rytierov a slávnych bojov o moc a česť. Život v tábore Vás zláka vyskúšať si historické športové disciplíny, ako streľbu z luku, kuše, hod sekerou “švajčiarkou“, jazdu na koni, ale aj vystreliť si z dela alebo z najväčšieho funkčného katapultu na Slovenku.

Nie len zbrane a vojenské stroje sú lákadlom stredovekého vojenského tábora. V zrubovej kapitánskej krčme Vám gazdiná ponúkne niečo chutné pod zub a na uhasenie smädu kláštorný kvas alebo čašu vína. Stačí len hodovať. Pre deti sú pripravené lanové, drevené preliezačky a hojdačky alebo stredoveký tenis. Jedinečnosťou je špeciálna mena ľubovniansky zlatý, platidlo používané v tábore. Tento peniaz si sami môžete vyraziť v Múzeu Domu ľubovnianskeho mešťana na námestí sv. Mikuláša v Starej Ľubovni.

Zážitkom počas letných mesiacov môže byť aj spanie na drevených truhliciach v dobových 2- alebo 6- miestnych stanoch. V júli a auguste sa Vám predstavia šermiari z celého Slovenska. Vystúpenia v týchto mesiacoch sa konajú 3 x denne počas celého týždňa.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok All Bikers Rally súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem