Záhorie a Myjavské kopanice

36 Bodov

Záhorie a Myjavské kopanice

Trasa

Dostupné po prihlásení

Na túto trasu som prišiel počas rokov, pretože som sa na Záhorie priženil a nepoznal to tu. Je to moja okolokomínová, hlavu prevetrávacia trasa. Nejde iba o peknú vyhliadku, krásne zákruty – čo je na rovine vo všeobecnosti problém, ale aj o kvalitný asfalt a to je neduh celého Slovenska. Nechcel som sem dávať trasu pre endurákov, a moje sklamanie z cesty cez Čertovicu ma v tom iba utvrdilo.

Trasa po Záhorí je úplne bezproblémová, priam ideálna pre turistov, bohužiaľ, pre ľudí, čo radi dávajú kolienko je tu iba pár úsekov s dobrým asfaltom a naozaj zákrutami – a tie by som vyzdvihol obzvlášť. Celý okruh meria cca 200 km. Začnem v Koválove, lebo odtiaľ vyrážam – cez Rybky a Rohov, kde je super nový asfalt, len pre mňa nepochopiteľný fakt, že cesta cez túto dedinu je stále špinavá. Smer na Sobotište je super, esíčko na kopci nad Sobotišťom je moja najobľúbenejšia zákruta – pozor, je za horizontom, nie jeden tam skončil v poli.

Úsek od Sobotišťa po Vrbovce – úplne nový asfalt, množstvo rýchlych zákrut – super na vybláznenie. Od Vrboviec na Myjavu je to hore kopcom v lese fajn, z vrchu dolu iba presun, ale veľmi pekná panoráma s pekným výhľadom, miesto na fotenie. Príjemná točitá cesta je i na Brezovú až do Jablonice s novým asfaltom, takže sa dá, problém je jedine množstvo stromov, takže nevidieť za zákrutu občas niečo z nich padnuté. Z Jablonice do Malaciek je cesta už podstatne otvorenejšia, s otvorenými zákrutami na svižnú turistickú jazdu – na šport je to už moc rýchle. To isté platí vlastne i o zvyšnej ceste. Drvivá väčšina cesty sa dá ísť 120 km/h bez pocitu, že by to človek trošku naklopil – na turistiku ale úplne bomba – málo áut, relatívne dobrý asfalt a pekné prostredie. Športovú jazdu si môžete užiť iba na tej trase od Sobotišťa po Jablonicu – potom je to pekné, ale by to bolo, aspoň na mňa, veľmi rýchle.


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok All Bikers Rally súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem