Drevený kostol, Korejovce

86 Bodov

Drevený kostol, Korejovce

Kostol

Dostupné po prihlásení

Drevený gréckokatolícky kostol Ochrany Presvätej Bohorodičky.

Postavený roku 1764 v centrálnej časti obce. Trojdielna, trojvežová zrubová stavba s troma krížmi postavená na kamennom základe. Veža má stĺpovú konštrukciu. Nad každou z troch cibuliek na veži je osadený ozdobný trojramenný železný kríž. Strecha je pokrytá ručne štiepaným šindľom.

Ikonostas z druhej polovice 18. storočia nie je kompletný, zachovali sa iba fragmenty. Cárske vráta sú bohato zdobené rezbou s rastlinným ornamentom a maľbou s postavami mudrcov.
Pri kostole sa nachádza samostatne stojaca zvonica z roku 1949. Na veži je jednoduchý, trojramenný kríž a vo zvonici zavesené tri zvony odliate v rokoch 1769, 1771 a 1996. Posledný nahradil pôvodný z roku 1835, ktorý stratil zvuk - bol prestrelený.

Kostol je národnou kultúrnou pamiatkou (NKP).


Najbližšie body

Zoznam najbližších bodov záujmu v okolí je užitočný pri plánovaní trasy. Zobrazí sa Ti ale až po prihlásení do profilu. Ak profil ešte nemáš, registrácia je zadarmo.

 

Login
Ešte nemáš u nás účet?
Zaregistruj sa
Návštevou a používaním stránok All Bikers Rally súhlasíš s používaním cookies. Viac o cookies sa dozvieš tu: Viac informácií Rozumiem